Coinbase i Gemini ważą w biznesie kryptońskiej kustodii

Coinbase i Gemini ważą w biznesie kryptońskiej kustodii

Ostatnio wiele się dyskutuje na temat tego, czym jest „wykwalifikowany powiernik“ aktywów cyfrowych, w tym ciekawość pracowników Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) badających tę koncepcję od tego poniedziałku. Dla wielu inwestorów nauczenie się, czym jest krypto waluta, może być Bitcoin Future wystarczająco zniechęcającym zadaniem; konieczność rozszyfrowania słownictwa finansowego wokół znaczenia terminu „custody“ dla aktywów cyfrowych jest podróżą do sfery metafizycznej, z której być może nigdy nie wrócisz.

Ten artykuł przybliży definicje i znaczenie niektórych kluczowych pojęć, które są obecnie omawiane, abyś mógł sam zdecydować, czy przechowywanie kryptowaluty w konkretnej firmie jest bezpieczne, czy też nie.

Kiedy słyszysz, jak ktoś mówi o tym, jak jego kryptoflora jest przechowywana, to zazwyczaj oznacza, że jego kryptoflora jest przechowywana tak, jak biżuteria lub fizyczna gotówka są przechowywane w skarbcu. Ważną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, kiedy zamierzasz powierzyć swoją gotówkę, są takie rzeczy, jak: jakie jest doświadczenie firmy w przechowywaniu cennych przedmiotów dla klientów, jak dobrze ufasz organizacji, która posiada sejf, oraz jak silne jest skarbce w tym, że jest ona w stanie zapobiec „złamaniu sejfu“ przez przestępcę.
BRITAIN-EU-BREXIT-IRELAND-GOLD

Seamus Fahy, współzałożyciel sklepienia Merrion, zdejmuje skrytkę sejfową ze ściany skrzynki w … [+] AFP przez Getty Images

Jednakże, kiedy słyszysz określenia „kwalifikowany powiernik“ i „powiernik“, odnoszą się one do pojęcia aktywnego handlu dla Twojego krypto. Spółka ma obowiązek „powierniczy“ lub obowiązek staranności i lojalności w działaniu w Twoim najlepszym interesie finansowym, gdy powierzasz swoje aktywa. Ponadto, spółka musi być również „kwalifikowanym powiernikiem“, co jest terminem zdefiniowanym przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Najnowsza ‚Ostateczna zasada‘ w sprawie Powierników Funduszy definiuje ‚Powierników kwalifikowanych‘, „…zgodnie ze zmienioną zasadą obejmują rodzaje instytucji finansowych, do których klienci i doradcy zwyczajowo zwracają się o usługi powiernicze“. Zmieniona zasada SEC z 2004 r. zauważa również, że „w celu umożliwienia doradcom, którzy oferują również doradztwo w zakresie kontraktów terminowych typu futures, przestrzegania zasad Commodity Futures Trading Commission, „kwalifikowani depozytariusze“ obejmują również zarejestrowanych sprzedawców prowizji za kontrakty terminowe“.

Bitcoin był w biegu byków – co to oznacza dla przyszłości kryptońskiej firmy?

Coinbase Custody, oddział Coinbase i część Forbes Blockchain 50, obecnie służy jako wykwalifikowany opiekun zgodnie z definicją SEC dla Grayscale Investments. Grayscale, największy na świecie cyfrowy menedżer aktywów walutowych z ponad 5,9 mld USD aktywów w zarządzaniu na dzień 30 września 2020 r., posiada dwa produkty inwestycyjne, które są oznaczone jako spółki raportujące SEC (Grayscale Bitcoin Trust i Grayscale Ethereum Trust). Umowa powiernicza złożona w SEC dla Grayscale Bitcoin Trust stwierdza, co następuje: „Trust Company (Coinbase Custody) jest powiernikiem na mocy § 100 nowojorskiego Prawa Bankowego i wykwalifikowanym powiernikiem dla celów zasady 206(4)-2(d)(6) na mocy ustawy o doradcach inwestycyjnych z 1940 roku, z późniejszymi zmianami, i posiada licencję na powiernicze utrzymywanie aktywów cyfrowych Klienta w imieniu Klienta“.

Rzecznik Coinbase Custody wyjaśnił: „Jak widać na naszej stronie internetowej, wskazujemy, że jesteśmy wykwalifikowanym powiernikiem (tutaj). Pomocne może być zrobienie kilku kroków wstecz i zrozumienie, że wymagania „wykwalifikowanego powiernika“ są określone w Ustawie o spółkach inwestycyjnych z 1940 r., z późniejszymi zmianami („Ustawa z 1940 r.“), oraz w Ustawie o doradcach inwestycyjnych z 1940 r., z późniejszymi zmianami („Ustawa o doradcach“). Tak więc, w oparciu o definicję „kwalifikowanego powiernika“ zawartą w Ustawie z 1940 r. i Ustawie o doradcach inwestycyjnych, uważamy, że Coinbase Custody jest kwalifikowanym powiernikiem i odpowiada definicji kwalifikowanego powiernika zgodnie z definicjami zawartymi w każdej z Ustaw o doradcach inwestycyjnych i Ustawie o spółkach inwestycyjnych“.

Umowa pomiędzy Coinbase Custody i Grayscale podkreśla również fakt, że Coinbase Custody jest tylko powiernikiem przechowującym Bitcoin w zaufaniu i że Grayscale jako klient pozostaje właścicielem aktywów przez cały czas. Jest to ważne dla zrozumienia, ponieważ Coinbase Custody jest wyczarterowany jako spółka powiernicza w Nowym Jorku i działa jako Trustee poprzez wykonywanie swoich uprawnień powierniczych z Grayscale.